[ Mixed Martial Arts Lublin ] [ Mixed Martial Arts Lublin ]  
   
   

  Sylwetki

Matthew Allen Hughes

Matt Hughes

Matthew Allen Hughes (urodzony 13 października, 1973, w Hillsboro, Illinois), dwukrotny mistrz świata UFC w wadze Welterweight. Przygodę ze sportem rozpoczął bardzo wcześnie. W szkole średniej wraz ze swym bratem bliźniakiem uprawiał football oraz zapasy. Z ważniejszych osiągnięć w zapasach wymienić należy dwukrotne mistrzostwo stanu Illinois High School Association oraz 8 i 5 miejsce w Division I All-American 157 lb. Wymienić należy również występy w ADCC Submission Wrestling World Championship, gdzie odniósł zwycięstwo z Ricardo Almeida oraz Jeremy Horn, oraz dwie porażki z Jeff Monson i Tito Ortiz. Pierwszy tytuł UFC World Welterweight zdobył w kontrowersyjnych okolicznościach pokonując Carlosa Newtona na gali at UFC 34: High Voltage w 2001 r. Rewanż nie pozostawił złudzeń gdzie Matt wygrał przez KO.

W następnych walkach w obronie tytułu pokonał kolejno: Hayato Sakurai, Carlos Newton (rematch), Gil Castillo, Sean Sherk, i Frank Trigg.Podczas kolejnej obrony na gali UFC 46, został poddany przez Hawajskiego specjaliste od BJJ B.J. Penn. Tytuł stał się wakujący z powodu sporu B.J z organizacją. Matt następnie odzyskał pas poddając Kanadyjskiego zawodnika Georges St Pierre przez armbar podczas UFC 50. Po odzyskaniu tytułu obronił go podczas UFC 52 gdzie po bardzo dramatycznej walce pokonał Franka Trigga przez duszenie zza plecółw.
Podczas UFC 60, w 2006, Hughes pokonał legendę BJJ Royca Gracie poprzez TKO (uderzenia z tylnego dosiadu).
Kolejna obrona tytułu przypadła na wrześniową gale w 2006 roku. Był to rematch z BJ Penn. BJ zdominował pierwsze dwie odsłony walki jednak w trzeciej osłabł. Było to spowodowane jak się półźniej dowiedziano kontuzją żeber. Po walce do oktagonu wszedł Georges St. Pierr by pogratulować Mattowi zwycięstwa i powiedzieć słynne już "was not impressed by your performance"18 Listopada 2006 podczas UFC 65: Bad Intentions, Georges St. Pierre pokonał Matta przez TKO.
3 Marca 2007 r Hughes wrółcił do oktagonu by podczas UFC 68 pokonać Chris Lytle poprzez jednogłośną decyzję sędziowską.
Ważnym wydarzeniem w karierze Marka był występ w roli trenera w bardzo popularnym show Spike TV The Ultimate Fighter.

 

SYLWETKI
Matt Hughes
Bj Penn
Mirko Cro Cop
Quinton Jackson
Rickson Gracie
Fedor Emalianenko
Rodrigo Minotauro
Marek Piotrowski[ Mixed Martial Arts Lublin ] MMA Lublin - Rio Grappling Club Lublin, Kraśnik, Zamość
© Copyright MMA LUBLIN - MMA/VT - BJJ. All Rights Reserved.
www.mixed-ma.pl | kontakt: lublin@mixed-ma.pl
Made in quaint.pl

licznik działa od 14 kwietnia 2005